26 Kasım 2012 Pazartesi

Yeni eğlencem Cheongdam-dong Alice


Park Shi hoo ve Moon Geun Young severlere müjde yakında başlayacak olan dizide ikiliyi görmek mümkün olacak.Park shi hoo'yu The Princess manda izlemiştim oyunculuğuna ve karizmasını hayran kalmıştım.Bu ara takip ettiğim bir dizi yok ama onu hiç biriktirmeden hemen izlemeyi düşünüyorum.Moon Geun Young My Little Bride  filmini izlemiştim bu dizi için başka kız bulamamışlar mı demiştim ama dizide sevmiştim şirin,sevimli bir hali var.
 Şuana kadar 3 bölüm izledim yayınlanan o kadar.Çok eğlencel bir dizi kesinlikle izleyin.Park shi hoo'nun o kadar tatlı halleri var ki izleyenenleri hayrete düşürüyor :)


Dizinin Tanıtım Fragmanları;

Dizi künyesi
Bilinen Adı:Cheong-dam-dong ael-li-seu
Diğer Bilinen Adı:
Alice in Cheongdamdong
Yönetmen:
Jo Soo Won
Senaryo:
Kim Ji Woon
Tür:
Roamntik, Komedi
Yayın Kanalı:
SBS
Yayın Periyodu:
3 Aralık 2012 - 20 Ocak 2013
Yayın zamanı:
Cumartesi & Pazar 21:50


Oyuncular:
Park Si Hoo - Cha Seung Jo
Moon Geun Young - Han Se Kyung
So Yi Hyun - Seo Yoon Joo
Kim Ji Seok - - Tommy Hong
Kim Yoo Ri - Shin In Hwa
Shin So Yool - Choi Ah Jung
Park Kwang Hyun - Heo Dong Wook
Choi Sung-Joon - Sekreter Moon
Jeong In Ki - Han Deuk Ki (Se Kyung'Un Babası)
Lee Jong Nam - Jung Yoon Hee (Se Kyung'un Annesi)
Hye Jeong- Han Se Jin (Se Kyung'un Kız Kardeşi)
Nam Goong Min - Se Kyung'un Eski Erkek Arkadaşı
Kim Seung-Su - Shin Min Hyuk
Gu Won - Seo Ho Min

 Karakterler :


 Park Si Hoo - Cha Seung Jo
Kendisi Artemiz Korea'nın Başkanıdır.Zamanında sevgilisinden sağlam bir kazık yemiştir.Yediği kazık onda hırs, sinir yapmıştır.Aile kütüğünden silinmiş .Kendisi aşkta kaybetmiş olsada hâlâ bir yerlerde gerçek aşkın ve gerçekten seven bir kızın olduğuna inanmaktadır.Oldukça duygusaldır görünmesede pek.Tekmeyi yiyince bayağı psikolojik problemler yaşamış bir türlü ağlayamamaktadır(burası tam bir komedi :) :)

Devamlı rol yapıyo karizmatik havali görünmek için önceden konuşma hazırlıyor :)

Forumlara girerek şurada indirm var hanımlar diyerek şirketinin reklamınıda yapar :)

Oppamında her dizide bir intikam durumu var :))
Moon Geun YoungHan Se Kyung

Orta düzey ailede yaşayan uzun zamandır işsiz kalmış sonunda şaş-kaza iş bulmuş moda tasarımcısı 'Çalışırsan karşılığını alırsın' kafasında oldukça başarılı, gayretli iyi kızımız.Canım ya çok sevinmşti iş buldum diye ama kim bilir ki başına neler geleceğini.Sevgilisiyle 6 senelik bir ilişkisi vardı taaa ki terkedilene kadar aşkı için çok gayret etsede değişen birşey yoktur. So Yi HyunSeo Yoon Joo

Zengin koca avcısı diye tabir edilen ablalardan kendisi.Hayatı boyunca çalışmadan tüm işlerini cazibesiyle halledmiş sinsi yılan :) :) . (Güzel abla ama maşallah).Cha Seung Jo terk eden hain kadın.Şu sıralarda tek derdi intikam için gelen Cha Seung Jo'yu başından savmak

Han Se Kyung'un çalıştığı moda tasarım şirketinin gelinin Han Se Kyung 'un hanımıdır.Han Se Kyung devamlı bir çatışma halindedir liseden beri gıcığı vardır onu zorlamaya niyetlidir.

Kim Ji Seok - Tommy Hong
Zenginlerin sosyetelerin evliliklerini ayarlıyor.Modacı gibi görünsede aslında çöpçatan.Tüm genç kadınlar onun etrafında dolaşıyor çünkü onu zebngin yaşamın bir basamağı olarak görüyorlar.Yapamayacağı pek fazla birşey yok ne istiyorsa arar ve bulur.Kim Yoo Ri - Shin In Hwa
Shın grubun ikinci çocuğudur.Shin grubun takım lideridir.Evliliğini bile iş olarak görebilen en büyük olma hırsıyla yanıp tutuşan bir karakterdir. Seo Yoon Joo'nun görümcesidir.Hedefi Cha Seung Jo'dur.


  

 
Konusu:
Han Se Kyung'un 3 yıldır işsizdir halbuki başarılı bir üniversite hayatı olmuş yarışmalarda birincilikleri vardır ama yinede işsizdir.Yurtdışında moda eğitimi almadığı için iş verenler tercih etmemektedir.Ailesinin erkek arkadaşının durumuda içler acısıdır. O yüzden pek seçeneği yoktur bir iş bulmak zorunda para kazanıp kendi moda evini açmaktadır.Neyse sevgilisi genç kızımızı terk eden fakir olduğu için sana brşey veremiyorum der ve terk eder.Han Se Kyung 6 yıllık ilişkisini böyle bitirmek istemez devamlı peşinden gider ama nafile.Çalıştığı iş yerinde ayak işlerini yapan hanımın ayak işlerini yapan moda tasarmcıdan çok ofisboy olmuştur.Durumdan menmun olmasada katlanmak zorundadır.Cha Seung Jo Eski sevgilisi Seo Yoon Joo onu ağına düşmüş zengin aile çocuğu.Tabi genç delikanlımızın ailesi istemeyince ailesine çekmiştir resti çekmiş çekmiş ama Seo Yoon Joo'dan da tekmeyi yemiştir çünkü oo artık fakirdir.Buna çok içerleyen Cha Seung Jo deli gibi çalışmış ve koskoca Başkan olmuştur kendi çabalarıyla şimdi geriye tek bir isteği vardır intikam hatta zengin olmak istemesi bile intikam yüzündendir.Tüm hayatını bu intikama bağlamıştır.Aşka olan inancını yitirmeye başlarken Han Se Kyung sevgilisi için olan çabasını gördükçe aşka olan inancı geri gelmeye başlar.Şimdilik bu kadar :)
izlemek isteyenler tık tık yeppudaaa
Alıntıdır Yeppudaa'dan

Han Se-Gyung (Moon Geun-Young) çok pozitif ve genç bir bayandır. "Olmak istediğim şeye gidebildiğim kadar giderim." felsefesine inanmaktadır. Pek çok tasarım yarışmalarını kazanır ve sonunda bir giyim firmasında işe başlar. Ancak, Han Se-Gyung iş yerinde tasarım yapmaktan ziyade ayak işlerine bakar. Öte yandan Han Se-Gyung, asistanlığını yaptığı yöneticinin eşinin aşağılamalarına katlanmak zorundadır. Aslında bu hanımefendi, Han Se-Gyung'un lise yıllarında kendinden daha az başarılı olan bir üst sınıf arkadaşıdır. Bu Han Se-Gyung'un, onun geçmiş yaşamına bakmasını sağlar. Han Se-Gyung lüks mağaza başkanı Cha Seung Jo (Park Shi Hoo) ile tanıştıktan sonra hayatı değişecektir.

Bazı olaylara neden olan bir kadın hakkında bir dramadır, Lee Hye-kyeong'ın orjinal romanı "Chungdam-dong Duck"a dayanmaktadır.

Dizinin Resimleri;
 

ağlama çalışmaları :)
gitti terk etti canım çocuğu
ehehe vuslat anı :)
deli manyak yaptıklarını kaydedip sonra izliyo :) :)
Dizi Gifleri;