18 Haziran 2014 Çarşamba

Doktor Civanım :) :) - Doctor Stranger

Doktor civanımla karşınızdayız pek sevgili sayın seyirciler :)
İyi seyirler çok detay verdim sanırım bu sefer :) :)

Doctor Stranger

Doctor Stranger-p1.jpg
Dizi Künyesi
  • Dizi Adı: Doctor Stranger
  • Yönetmen: Jin Hyeok
  • Senarist: Park Jin-Woo
  • Kanal: SBS
  • Türü: Medical-Dram
  • Bölüm Sayısı: 20
  • Yayın Dönemi: Mayıs 5 - Temmuz 8, 2014
  • Yayın Günleri: Pazartesi- Salı 21:55
  • Yayın Ülkesi: Güney Kore 


Oyuncular:

Doctor Stranger-Lee Jong-Suk.jpg Doctor Stranger-Park Hae-Jin .jpg Doctor Stranger-Jin Se-Yeon.jpg Doctor Stranger-Kang So-Ra.jpg
Lee Jong-Suk Park Hae-Jin Jin Se-Yeon Kang So-Ra
Park Hoon Han Jae-Joon Song Jae-Hee / Han Seung-Hee Oh Soo-Hyun
Doctor Stranger-Jeon Kuk-Hwan.jpg Doctor Stranger-Choi Jung-Woo.jpg Doctor Stranger-Nam Myung-Ryul.jpg Doctor Stranger-Kim Sang-Ho.jpg Doctor Stranger-Hwang Dong-Joo.jpg
Jeon Kuk-Hwan Choi Jung-Woo Nam Myung-Ryul Kim Sang-Ho Hwang Dong-Joo
Oh Joon-Gyu Moon Hyung-Wook Choi Byeong-Cheol Yang Jung-Han Keum Bong-Hyun
Doctor Stranger-Kang Tae-Hwan.jpg Doctor Stranger-Lee Jae-Won.jpg Doctor Stranger-Han Eun-Sun.jpg Doctor Stranger-Cheon Ho-Jin.jpg Doctor Stranger-Jung In-Gi.jpg
Kang Tae-Hwan Lee Jae-Won Han Eun-Sun Cheon Ho-Jin Jung In-Gi
Oh Sang-Jin Kim Chi-Gyu Eun Min-Se Jang Seok-Joo Kim Tae-Sool
Doctor Stranger-Park Hae-Joon.jpg Doctor Stranger-Yoon Bo-Ra.jpg
Park Hae-Joon Yoon Bo-Ra
Cha Jin-Soo Lee Chang-Yi
Tanıtım Konusu:Yeppudaa'dan alıntdır.
Çocukken, Park Hoon (Lee Jong-Suk) ve onun babası Kuzey Kore tarafından kaçırılır. Kuzey Kore'de Park Hoon, zaten bir doktor olan babası tarafından bir doktor olmak için eğitilir. Park Hoon göğüs cerrahı alanında bir deha olur ve daha sonra Güney Kore'ye kaçar.
Park Hoon Güney Kore'nin en iyi hastanesi olan Dongwoo Üniversitesi Hastanesi'nde bir doktor olarak çalışmaya başlar, ama o kendini tam bir yabancı gibi hisseder. O, Kuzey Kore'den sevdiği kadını getirmek için para kazanmak için her şeyi yapmaya hazırdır.


Konusu: Park Hoon minnak bir çocuk iken babasıyla birlikte dönemim Güney Kore vekili
Jang Seok-Joot tarafından Kuzey Kore'ye Liderlerini ameliyat için yollanmış savaş çıkma durumunu engellemek için.Ameliyat başarılı geçmiş ve savaş ihtimali ortadan kalmıştır ama ülkelerine geri dönerken dönemin milletvekili  Jang Seok-Joo tek kahraman olmak istediği için Park Hoon ve babasının ölümüne karar vermiştir. Ama böylesine yeteknekli doktoru kaybetmek istemeyen Kuzey tarafı onu kendi yoldaşı yapar :).Gel zaman git zaman, Park Hoon kocaman delikanlı olur :) :)
Park Hoon sevgilisi tıp fakültesinin gülü Song Jae-Hee

 Gülüne evlenme teklifi eder ::)


Sonra eve giderken Jae-Hee babam dedi ki gelsinde tanışalım :)


Park Hoonda çeker bayramlık takımlarını başlar hazırlığa

Sonra eve gider ama ev talan edilmiş Jae Hee ararken bulur onu


 

İşte Song Jae-Hee babası yasadışı işlere bulaştığı için Kuzey Kore ailesiyle birlikte onu hapise atarlar.

 Park Hoon'u ise özel eğitim merkezine sadece çalışanların girebileceği gizli eğitim gibi bir yere.Park Hoon merkezden sık sık kaçarak Song Jae-Hee arıyor, arıyor  ama bir türlü bulamıyor.Neyse bulur onu ameliyat eder ve yurtdışına giderler oradayken Güney Kore konsolosluğuna sığınacaklardı ama konsolosluk onları kabul etmedi ve peşindeki Kuzey Kore askerleri onları kovalamaya başladı.Sonrasında Jae Hee'yi yaraladılar Park Hoon ise Güney koreye gitti fakat aramalarına devam etti.En sonunda bir insan taciri onu bulup getirebileceğini fakat bayağı para istedi (rakamı unuttum ama çoktu yani :) ) Park Hoon'da parayı bulabilmek için hastanede çalışmaya başlar ki Jae Hee görür onu Jae Hee'si midir peki o peşine düşer :) :)


Karakterler:
 Lee Jong-Suk - Park Hoon
Genetik bir miras onun doktorluktaki başarısı onun babasıda öyleydi :)). Göğüs hastalıklar cerrahı kendileri Kuzey Kore'de özel eğitimler ile eğitilmiş gözü kapalı ameliyatlar yapabilecek kadar başarılı bir cerrahtır.
 Park Hae-Jin -  Han Jae-Joon
Hastanenin ileri gelen başarılı cerrahı ve Oh Soo-Hyun sevgilisidir. Son derece ego tavan ve kibirli birisidir.Sadece başarı odaklı. Oh Soo-Hyun'u da sevdiğini zannetmiyorum sadece Hastane Yöneticisinin kızı diye kullanıyor ama sonradan birşeyler hissetecek gibim.


 Jin Se-Yeon - Song Jae-Hee / Han Seung-Hee
Bir ablamız çift karakter 1. Song Jae-Hee Park Hoon'un Kuzey Kore'deki yari uğruna ölebilecek kadar sevdiği sevgilisi
 2. karakteri ise Han Seung Hee Kuzey Kore ajanı görevi Park Hoon'u öldürüp intikam almak.Güney Kore başbakanıylada bir bağlantıları var.


Kang So-Ra - Oh Soo-Hyun
Hastane yöneticisinin gayri-meşru kızıdır. Tam babasının kızıdır başarılı ve zeki. Üvey abisinden ve üvey annesinden pek çekmektedir ama öyle lamia tarzında değildir ablamız dişlerinin göstermekten korkmayacak kadar cesur.
Sevgilisi başarılı cerrah Han Jae-Joon ama o da onu pek sevdiği söylenmez bir aşk üçgeni ufukta görünüyor.