31 Ekim 2012 Çarşamba

The Moon That Embraces The Sun

Bayram tatili arasında birkaç yerde övgüsünü duyduğum The Moon That Embraces The Sun izlemeye karar verdim.
Yaklaşık 4-5 günde bitirdim tabi iki gün hiç izleyemedim bayram günleri.Bugünde bitirdim yani sıcak sıcak sunuyorum sizlere.
İlk 6 bölümü çocukların olduğu bölümler gerçekten çok güzeldi keşke çocuklar büyümesiydi de hep o küçük haliyle devam etseydin çok daha keyifli olurdu dizi.Çocuklar gerçekten harikaydı ya yere göğe sığdırılamayacak kadar.Çocuklar büyüttükten sonra 8 yıl sonradan başlıyor dizi çocuklar büyümüş veliaht prens kral olmuş.Çok boş bölümler vardı dizi 20 bölüm değilde 16 bölüm olsaymış daha iyiymiş bence çünkü uzatmaya çalışmışlar o yüzden boş boş bölümler çıkmış meydana.Birde herkes aynı kişiye hep aynı soruları soruyo :) Çok komik herkes Şaman Won'a 'Beni tanıyor musun ? , Beni hatırlamıyor musun? ' :) :) Sonra birkaç replikte var ama onlarıda söylemeyim :)
Ya o küçük prenses devamlı zırlaya zırlaya etrafta dolaşması çok komikti bi de koca istemesi :D
Çok romantik sahneler vardı Veliaht prensin çatıdan gül yaprakları attırması falan çok romantikdi ya.
Kral'ın gece egzersizleri falanda süperdi gençlik ateşini söndürmeye çalışıyo garibim :)
Dizinin sonunda tüm kötülerin cezasını bulması iyi oluyor.

Dizi tanıtımına gelelim


Fragman

 

Adı: The Moon That Embraces The Sun
Yönetmen: Kim Do Hoon - Lee Sung Joon
Senaryo:Jin Soo Wan, Jun Eun Gwol
Konusu: Tarih - Fantastik - Romantik
Bölüm Sayısı: 20
Yayın Kanalı: MBC
Yayın Tarihi: 4 Ocak 2012

Oyuncular; 
Kim Soo-Hyun - Lee Hwon
Yeo Jin-Ku
- Lee Hwon (genç)
Han Ga-In
- Heo Yeon-Woo / Wol
Kim You-Jung
- Heo Yeon-Woo / Wol (genç)
Jung Il-Woo
- Prens Yangmyung
Lee Min-Ho
- Prens Yangmyung (genç) 
Song Jae-Rim -  Woon
Lee Won-Geun - Woon (genç)
Song Jae Hee
- Heo Yeom
Siwan
- Heo Yeom (genç)
Kim Min-Seo
- Yoon Bo Kyung
Kim So-Hyun
- Yoon Bo Kyung (genç) 
Nam Bo Ra - Prenses Min hwa
Jin Ji-Hee - Prenses Min hwa (genç)
Yoon Seung-Ah
- Sul 
Sun Woo Jae Duk  - Heo Young-Jae ( Heo Yeon Woo'un babası)
Kim Eung-Soo - Yoon Dae-Hyung
Jeon Mi-Seon - Jang Nok-Young (Baş Şaman)
Kim Young-Ae - Queen Yoon (Lee Hwon'ın büyükannesi) 
Jeong Eun Pyo - Eunuch Hyung-Sun

Genel Konu:
 The Moon Embrasing The Sun" adlı tarihi dizi Kral Lee Hwon ve Wol (Han Ga-In) isimli bir bayan şamanın aşk hikayesini anlatıyor. Wol soylu bir ailede doğdu ve prenses oldu ama tuzağa düşürüldü ve idam cezasıyla karşı karşıya geldi. En sonunda, bir şaman olarak yaşadı.

Şimdi Bir Veliaht prens var canı sıkılmış saraydan kaçmaya çalışıyor çalışırken kıza yakalanıyor dahası kız onu hırsız sanıyor.Yani ilk görüşte aşk var biraz dizide.Yeon Woo oldukça zeki bir kız sorduğu sorularla veliaht prensi alt ediyo.Veliaht prens Yeon Woo'dan etkilenmişti dahası Yeon Woo'da ondan ama onu saray memuru sanıyordu.Daha sonra Veliaht Prens huysuz biri olduğu için öğretmen istemiyor ama bu seferk öğretmeni kendisinden sadece 2yaş büyük Yeon Woo'nun abisi Heo Yoom Huysuz Veliaht Prens kendisinde 2 yaş büyük öğretmeni istemiyor gitmesi için elinden geleni yapıyor.Abisinin bu üzgün hallerini gören Yeon Woo ona Veliaht Prensi alt etmesi için bir öneride bulunur bu fikirde işe yarıyor.Bu Fikirin Yen Woo'dan çıktığını öğrenen Veliaht Prens ona bir mektup ile hediye yolluyor geri Yeom Woo'da ona mektup yolluyor derken işler gelişiyor ve Yeon Woo'un Veliaht Prenseslik konumuna kadar yükseliyor yüksekliyor ama o makamda gözü olanlarda boş durmuyo tabiki de...Ve kara büyü ile veliahy Prensesi öldürmeye karar veriyorlar.Ve Veliaht prenses hastalanıyor ve birkaç gün sonra ölmesine karar veriyorlar.Planlarıda tutuyor.
8 yıl sonradan dizi devam ediyor.Veliaht Prensin vicdan azabı hiç bitmek bilmeden sürüp gidiyor. Gözler önünde örnek çift gibi görünsede Kral ve Kraliçe aslında kraliçeden nefret ediyor onu Yeom Woon'nun makamını çaldığını düşünüyor ve düğün gecesininden kaçmak için devamlı bir bahane buluyor. Kimseyi güveni olmayan kralımızı tedavi için bir tılsım şaman ayarlanıyor.Çok geçmeden Kral durumu fark ediyor ama oyunun sürmesini istiyor çünkü şamanın onu rahatlattığını hissetiyordu dahası onu Yeon Woo'na çok benzetiyordu.Gerisini siz izleyin artık.

Karakterler;


Yeo Jin-Ku                                                                                   Kim Soo-Hyun      Kim Soo-Hyun - Kral Lee Hwon 
Genç yaşta kaybettiği aşkı yüzünden insanlara güveni kalmayan oldukça zeki ve kararlı kral.En güçlü düşmanlarını bile alt eedebilecek zekaya sahip idealları olan genç Kralımız. 8 yıl geçmiş olmasına rağmen Yeom Woo'a olan aşkı hiç azalmamış hâlâ onun ölmediğine inanmaktadır.

Dream Hingh dizisnde de rol almış daha önce izlememiştim oyuncuyu.Gayet beğendim :)


Yeo Jin-Ku -Genç Veliaht Prens
Ya çok şekerdi bu çocuk çok tatlıydı ekrana kesinlikle çok yakışıyor.Hiç büyümeseydi dediğim ooyunculardandı.

Kim You-Jung                                                 Han Ga-In Han Ga-In - Heo Yeon-Woo / Wol 
Şaman wol karakter olarak çözemedim çok karışık durumlarda kalmış ailesini kurtarmak adına kendisini yakmış.Daha sonra geçmişini unutarak şamanlığa başlamış.Baş şaman tarafından büyütülmüş ve saraya zorla tılsım olarak sokulmuştur.

Bu abla bu gözleri nerde yaptırmış ya nasıl bir gözdü o öyle sinek girsin yuva yapsın ruhu duymaz ablanın gözleri hep dört açık.
Ben oyunculuğunu kendisini ve gözlerini hiç beğenmedim keşke başka oyuncuya verselermiş karakteri.


Kim You-Jung - Heo Yeon-Woo / Wol (genç) 

Bayıldım bu kıza ya çok şekerdi (Genç veliaht prens içinde aynısını söyledim ama :) )
Çok beğendim bu kızı kesinlikle önü çok açık marifeti oyunculuğunu boyu geçmiş gitmiş.

Lee Min-Ho                                                                                         Jung Il-WooLee Min-Ho - Prens Yangmyung (genç)
Jung Il-Woo - Prens Yangmyung 

Gülüsemesini kendisine maske edinmiş ama içinde fırtınalar kopan bahtsız prensimiz.Kralın büyük oğlu olmasına rağmen veliaht prens olamamış ama bundan gayet hoşnut krallıkda hiç mi hiç gözü yoktur.Kardeşini kıskanmasına rağmen ona olan sevgisi hep ağır basmıştır.Siwan                                                                          Song Jae Hee                                                    


Siwan - Heo Yeom (genç) 
Song Jae Hee - Heo Yeom

Yeon Hoo'nun abisi oldukça zeki ve önü açık birisidir.Kardeşine karşı oldukça bağlıdır.Kardeşinin ölümünden sonra ailesini bir arada tutmaya çalışmıştır.Çok zeki olduğu için önünü kapatabilmek için onu prenses ile evlendirmişlerdir.Bu şekilde sarayda görev yapmasını engellemişlerdir.

İlişki Çizelgesi;

 

Diziden kareler;


ahh bitirdi bu sahne beni


bu adam çok çekti :)


çok çekti bu adam :)


Mutlu Son :)

Gifler;

 
Birkaç ost ;