14 Ocak 2013 Pazartesi

^^Şehirli Rapunzel^^ Flower Boy Next Door

Yeni başlayan dizilerden  Flower Boy Next Door tanıtacağım sizlere.Park Shin Hye çok beğeniyordum ama hiç dizisini falan izlememiştim tam başlayım derken birşeyler çıktı izleyemedim.Neyse yeni başlayan bir dizi dedim ve hemen izledim henüz 2 bölüm yayınlandığı için 2 bölüm izleyebildim oldukça eğleneceli ve güzel bir dizi 46dk oldukça kısa geldi bana Cheongdam-dong alice 75dk falan olunca  :) . Şimdilik güzel ilerliyo ve çok beğendim cidden bitmiş bir dizi olsaydı eminm 1 günde bitirebilirdim.Kesinlikle kesinlikle tavsiye ederim.Finali zayıf kalsada ve son 3 bölüm biraz sıkıcı olsada  genel anlamda beğendim :)


Fragman: 

 Dizinin Künyesi
Dizi Adı:My Flower Boy Neighbor / Flower Boy Next Door
Yönetmen:Jung Jung-Hwa
Senaryo:Yoo Hyun-Sook , Kim Eun-Jung
Tür:Romantik-Komedi
Bölüm Sayısı: 16 + 2
Yayın kanalı: TvN
Yayın Tarihi: 7 Ocak 2013
Yayın Günleri: Pazartesi & Salı

Oyuncular:
Park Shin-Hye - Go Dok Mi
Yoon Si-Yoon - Enrique Keum
Kim Ji-Hoon - Oh Jin Rok
Park Soo-Jin - Cha Do Hwi
Go Gyung-Pyo - Oh Dong Hoon
Kim Yoon-Hye - Yoon SeoYoung
Kim Jung-San - Han Tae Joon
Kouki Mizuta - Watanabe
Lee Dae-Yeon - Apartman Güvenlikçisi
Kim So-Yi - Komşu ajumma
 
Karakterler:

Park Shin-Hye - Go Dok Mi
Kendi dairesinde sessiz sedasız yaşayan tek zevki karşı komşusu Han Tae Joo'u röntgenlemek.Geçirdiği bir kaza sonucu kendisini dış dünyaya kapatmış.Kitap editörlüğü yapıyor ileride çocuk kitapları yazarıolmak istiyor.Aslında çok söyleyecek lafı var ama ağzından çıkanlar ile kafasından geçenler bir değil :)Yoon Si-Yoon - Enrique Keum
9 yaşında İspanyaya gitmiş oradan büyümüş çok iyi bir oyun yazarı tüm şirketler onun peşinde ama o durumla pek ilgileniyormuş gibi gözükmüyor.Şımarık veledin tek gibi gözüksede oldukça eğlenceli bir tip.Şimdilerdeki eğlencesi röntgencisi Go Dok Mii'i n.


 

 Kim Ji-Hoon - Oh Jin Rok
 Go Dok  Mi'nin yan komşusu zengin ailenin asi oğlu ve Go Dok Mi'nin onun kurtarıcıs gibi bu kızda gizli birşeylerin olduğunun farkında ve devamlı onu korumaya çalışıyor ve onu anlamaya çalışıyor.Şehirli Rapunzel diye bir animeye başlıyor ilhami ise Go Dok Mi :))


 
 Park Soo-JinCha Do Hwi

Go Dok Mi'nin lise yıllarında çok sevdiği dostu sonradan aralarına kara kedi girer ve iki düşman olurlar.Şimdilerde tekrardan Go Dok Mi'in etrafında dolaşmaktadır sizce onu sevdiği için mi bence öyle değil :).Oh Jin Rok'dan hoşlanmışa benziyor.
Sanırım bu kız yapışacak öyle bi tipi var
Bu unni gumiho dizisinde de vardı orada da yapışkan bi tipti hatırlarsanız.
 Go Gyung-Pyo - Oh Dong Hoon
Go Dok Mi'in kapı komşusu ve Oh Jin Rok'nın ev arkadaşı ortağı gibi.Yakışıklılığıyla hava atmaya bayılan tüm kızları tavlayabileceğini düşünüyor :).Aylak zübbe ve gece kuşu gibi görünsede hiçte öyle değil.
Dizini renkli karakterlerinden
 Operation Proposal dizisinde de vardı oppa orada da demiştim yakışıklı çocuk neden pek dizilerde yok diye Koreli yönetmenler sesimi duydu sanırım :)Genel konu Yeppudaa'dan Alıntıdır.
Ko Dok-Mi (Park Shin-Hye) yalnız yaşayan dışarı çıkmayı pek sevmeyen biridir. Enrique Keum (Yoon Si-Yoon), onun komşusudur. Enrique, onu kendisini izlerken bulur ve ona yaklaşmaya çalışır. Ko Dok-Mi'nin dünyasına bir yolculuk başlar


Konusu: Go Dok Mi evine kapanmış evinden çıkmayan çıktığı bir gün sonbahar günü karşı komşusu Han Tae Joon görür ve aşık olur sonra markete gider ve bir dürbün kazanır dürbünle bakarken öyle karşı dairesini görür ve o da ne Han Tae Joon bu bir kader olmalı der ve başlar izlemeye hergün onunla birlikte kalkar evini temizler,kahvaltısını yapar ve sporunu yapar o işe gidene kadar sonra gelince tekrar başlar gözlemeye bu şekilde geçerken günleri biri çıka gelir ve onu yakalar Enrique Keum'e yakalanır ve istemeye istemeyede olsa dış dünyaya açılmak zorunda kalır.
Karakter İlişkileri Çizelgesi


Diziden Kareler:


  Gifler: