24 Mayıs 2013 Cuma

Gu Family Book - Bir Canavar Hikayessssssssiiiii

Dikkat dikkat aşırı derecede fantastik öğeler içerir.


Diye uyarımızı yapalım biz :) çünkü şiddet oha, yok artık, yuhh, höstt bile diyebilirisniz cidden çok abartmışlar abi ya.Tamam yapın ama ölüp dirilmeler gözlerin yeşillenmesi, ninjalar, hipnozlar falan aklınıza gelebilecek her türlü fantastik nitelik taşıyan herşey bu dizide.Ben izlerken sıkıldım bazı bölümlerde ne yaalan söyleyeyim size. Tamam yaptınız mı fantastiklik yaratık vs ama abartmaya ne lüzum var Harry Potter gibi birşey olmuş dizi.Daha az olsaymış fantastik doğa-üstü şeyler daha hoş olacakmış gibime geldi açıkcası yinede izledim ama çoğu bölümüde elim sağ yön tuşunda izledim açıkcası.Ama sonra 17.bölümden sonra falan toparladı az da olsa final de yine çuvallamşlar.Fragman


Dizinin adı: Guga Medical BookGu Family Book
Yönetmen: Shin Woo-Cheol,
Senarits: Kang Eun-Kyung
Yayın kanalı: MBC
Bölüm Sayısı: 24
Yayın Tarihi: Nisan 2013
Tür: Romantik-Dram-Fantastik

Yayin günleri : Pazartesi - Salı : 22:00

Oyuncular: 
Lee Seung-Gi - Choi Kang Chi
Bae Suzy : Dam Yeo Wool
Yoo Yeon-Seok - Park Tae-Seo
Sung Joon - Gon 
Lee Yoo-Bi - Park Chung-Jo
Eom Hyo-Seop - Park Moo-Sol
Yoo Dong-Geun -Amiral  Lee Soon-Shin
Jung Hye-Young - Cheon Soo-Ryun
Kim Hee-Won- Rahip Monk Sojung
Lee Sung-Jae - Jo Gwan-Woong
Jo Jae-Yun - Wal-Pae
Jung Hye-Young -  Cheon Soo-Ryun 
Lee Yeon-Hee - Yoon Seo-Hwa (Choi Kang-Chi'in annesi)
Choi Jin-Hyeok - GooWol-Ryung (Choi Kang-Chi'in babası)
Yoon Se-Ah - Ja Hong-Myeong
Jo Jae-Yun - Ma Bong-Chool
Lee Do-Kyeong - Öğretmen Kong-Dal
Kim Ki-Bang - Eok-Man
Kim Dong-Gyun - Supervisor Choi
Ryohei Otani - ninja
Park Joo-Hyung - Han-No
Kim Hee-Jung - Chung-Jo'in annesi
Jin Kyung - Yeo-Wool'un öğretmeni
Kim Bo-Mi - Dam-Yi
Song Young-Kyu - Pil-Mok
Lee Da-Wit - Yoon Jung-Yoon  
Karakterler Alıntıdır:
Lee Seung-Gi - Choi Kang Chi 
 Açık sözlü ve tamamen ilginç bir karakter.Çok adaletli birisidir daima güçsüz ve yarıma muhtaçların yanındadırr.Yarı insan yarı Tanrıdır neler yapabileceğin kendisi bile farkında değildir.Bae Suzy : Dam Yeo Wool.
Bayan olmasına rağmen dövüş sanatları ve okçuluk alanlarında ustadır. Yeo Wool genç yaşında babasının dövüş sanatları merkezinde eğitmen olmuş ve Konfüçyus öğretileriyle yetiştilmiş dürüst bir karakterdir.
Choi Kang Chi ile 


Sung Joon - Gon Dam Yeo
.Dam Yeo Wol'un koruması ve en yakın arkadaşıdır.Çoğu konuda  Choi Kang Chi'ye yardımcı olsada Dam Yeo Wol yüzünden araları bazen açılabiliyor.


Lee Yoo-Bi - Park Chung-Jo 

Choi Kang-Chi'nin (Lee Seung-Gi) ilk aşkıdır. Choi Kang Chi'nin kurtarıcısı Park Moo Sol'un tek kızıdır. Hoş bir Joseon kadınını canlandıracak. Güzel , zeki , zengin ve bilgili. Ailesi için herşeyi göze alabilecek yapıdadır.
 Lee Sung-Jae - Jo Gwan-Woong 
Komplo kur-yık-al bu adamın stratejisi bu abi.Dizi boyunca en nefret edilesi karaktersiz karakter.
Önce gidiyo etrafı kolaşan ediyo sonra kızlarını görüyor yıkmak istedği ailelerin.Sonra vatan hainliği diyor idam ettiriyor kızlarını gisang evlerine sattırıp kendisnin yapıyor bu karaktersiz karakter.
Choi Kang Chi annesinin ailesini yıkan ve babasının yok olmasına sebep olan ve şimdi yeni hedefi ise Park Moo-Sol'dur cidden iğrenç bir karakter.
Choi Jin-Hyuk -Gu Wal Ryung
Choi Kang Chi'nin Tanrı babasıdır Orman Tanrısı sanırım.Choi Kang Ch'nin annesine aşık olur ve onunla insan olarak mutlu bir şekilde yaşamak isterdi.
Çok tatlı lan bu canavar Tanrı vs. diyebileceğiniz bir karakter.


Jung Hye-Young - Cheon Soo-Ryun
Gisang evinin Baş-Gisangi
Bence dizideki en kilit isimlerdendi onu öyle merak ettim ki.Çok asil kendinibilmiş daavranışları vardı ve onun hikayesi bende çok fazla merak uyandırdı her bölümde onun olduğu kısım hemen gelsin istedim.İlk bölümlerde lazım kız öl-geber desekte ilerki bölümlerde haklılığını gördük.
onun yaşadığı aşkı neden gisang evini düşmüş olmasını falan çok merak ettim.
Bu unni Playfull Kiss'teki  Baek Seung-Jo'nun annesi kayınvalide.

 

Konusu: Choi Kang Chi'nin annesi ailesi Jo Gwan-Woong tarafından vatan hainliği suçlamasıyla dağıtılır.Yoon Seo-Hwa (Choi Kang-Chi'in annesi) bir Gisang evine satılır ama bu kabul etmez Yoon Seo-Hwa asilzade olarak büyütülmüş biri için bu çok zordur gisang evinin sahibi Cheon Soo-Ryun tarafından utanç ağacı denilen ceza verilmiştir ağacda duran bihçare kızı GooWol-Ryung (Choi Kang Chi) acımış yardım etmek istemiştir ama edememiştir.Yoon Seo Hwa tam Jo Gwan-Woong hizmetine sunulacağı gece Gisang evinden  kaçar kardeşiyle.Koşar koşar koşar ormanda arkasında gisang evinin adamları var ve GooWol-Ryung onu görür ve yardım eder aşık olur, karısı eder :) :) .Neyse kızın öldüğü söylenir ama kızı görenler olur ve ormana gider Jo Gwan-Woong adamları ve kızı bulurlar. Karısının elinden kayıp gitmesine izin veremeyecek olan Gu Wal Ryung bir anda canavarlaşır ve herkesi öldürür.Bu durum karşısında şok olan Yoon Seo Hwa artık kocasından korkuyor ve tiksiniyordur.Neyse Canavar sandığı kocasını yakalattırır Jo Gwan-Woong adamlarına.Canavar koca sende mi Brütüs nidalarıyla gözden kaybolur.Ve tam da o sıralarda Yoon Seo-Hwa hamile olduğunu anlar ve bir canavar doğurmak istemiyorum der ama 6-9 ay sonra doğurur ve bebeği öldürmek ister fakat kıyamaz(ana yüreği) bir nehire bırakır.Nehirden ise onu yüce gönüllü Park Moo-So tutar ve onu öz evladı gibi büyütmeye başlar.


Karakter Çizelgesi:

resimler:

Giftler: