10 Mart 2014 Pazartesi

Tanrı'nın Hediyesi 14 gün - God's Gift - 14 Days

Yine fantastik bir diziyle Merhabalar efenim.Lee Bo-Young çiçeği burnunda gelinimiz bu sefer bir anneyi oynuyor.Artık ne de olsa bir ajumma :) :) Anne olarak görülme başlandı. Kaçırılan kızımız ise The Princess Man'daki tatlı bıdık.Dizimiz başladı ilk 4 bölüm geldi soluksuz izlemek derler ya he işte bu dizi için biçilmiş bir kaftandır bu deyim.Çok ağlattı dizi ilk 4 bölüm güzeldi, umarım diğer bölümlerde güzel olur.Bir hayal kırıklığına uğramayız.

God's Gift - 14 Days
Fragmanlar;

 Künyesi;
  • Dizi Adı: God's Gift - 14 Days
  • Yönetmen: Lee Dong-Hoon
  • Yayın kanalı: SBS
  • Bölüm Sayısı: 16
  • Yayın Dönemi: 3 Mart 2014
  • Yayın Günleri:  Pazartesi-Salı
  • Yayın Ülkesi: Kore
 Oyuncular;

God's Gift - 14 Days-Lee Bo-Young.jpg God's Gift - 14 Days-Cho Seung-Woo.jpg God's Gift - 14 Days-Kim Tae-Woo.jpg God's Gift - 14 Days-Jung Gyu-Woon.jpg God's Gift - 14 Days-Kim Yoo-Bin.jpg
Lee Bo-Young Cho Seung-Woo Kim Tae-Woo Jung Gyu-Woon Kim Yoo-Bin
Kim Soo-Hyun   Ki Dong-Chan Han Ji-Hoon Hyun Woo-Jin      Han Saet-Byeol Konu: Kaçırılıp öldürülen kızını kurtarabilemenin tek bir yolu vardır zamanda 2hafta önceye olay zamanına dönerek kızını canı pahasına bu sefer koruyabilmektir.

Bence Konusu:
Ülkede bir seri katil türemiş ki son günlerde gündeme bomba gibi düşmüş.Kim Soo Hyun'un yazarı olduğu programda bu habere dahil olmuş ve seri katillerle ilgili seri programlara başlamış bizim Müge Anlı programın kore versiyonu. Neyse seri katil bunu görünce onlarla fare misali oynamaya başladı beni yakalayamazsınz artık kadınlardan sıkıldım ve bir kız çocuğu kaçırdım der canlı yayında o kız çocuğu doğru tahmin ettiniz Han Seat Byeol kızının sesini duyunca annesi yıkılır tabiki 14 gün boyunca kızı arar polis ama nafile en son kızını bir gölde cesetini bulur polis.
39 gün sonra eşi'de onu terk edip gider.Ve bu da yetti leyn der ve intihara gider kızının öldürüldüğü göle ve cup atlar göle diğer tarafta göle atılan biri daha vardır.
Ki Dong-Chan o intihar değil gangsterlerin karısıyla fanfinifon yaptığı için atılır. ve Ki Dong-Chan kurtulur gölden yüzerek Kim Soo Hyun'u da kurtarır ve mucize başlar bugün 10 Mart yani kazadan önceki tam 14 gün önce Kim Soo Hyun'un kızı için, Ki Dong Chan'ın abisi için mücadele etmesi gereken 14 gün.Bakalım nasıl bir mücadele biz izleyicileri bekliyor iyi seyirler.

Karakterler; 


Lee Bo-Young -Kim Soo-Hyun
Bir tv kanalında yayın yazarı olarak çalışıyor. Saet-Byeol'in annesi.
Kızı için gözünü kırpmadan dünyayı yıkabilecek bir anne her anne gibi yani.
Çalıştığı program son zamanlarda çıkan bir seri katili araştırıp programını yapıyor fakat; seri katil bir gün kendi kendi kızını kaçırınca onu kurtarmak için elinden geleni yapar fakat başarılı olamıyor.Kızının öldürüldüğü gölde intihar eder ama ona Tanrı'dan 14 gün verilir ve 14 gün önceye giderek kızını kurtarmaya çalışır.
  
Ablanın oyunculuğu 10 numara felaket güzel oynamış konuşturmuş oyunculuğunu.
 Cho Seung-Woo-Ki Dong-Chan 
Elinden uçan ilen kaçan kurtulan son derece başarılı bir polis dedektifi iken istifa edip.
Kişisel dedektif bürosu açıyor kocalarını takip ettirmek 
isteyen bayanlar için falan.Abisi bir cinayet şüplelisi olduğu için ve onun davasında onun lehine tanık oluyor.O yüzden annesiyle ve yeğeniyle pek ilgilenmiyor.Saet-Byeol'in ölümü sonrasında hükümetin idam kararı almasıyla abisi idam kararı çıkıyor.Bunuda engellemek için Kim Soo Hyun ile işbirliği yapıyor.
 Kim Tae-Woo- Han Ji-Hoon
Kim Soo Hyun kocası, Saet-Byeol'in babasıdır.
Başarılı bir avukattır kızının ölümü onuda yıkar.
Karısının 14 gün öncesine gidiş olayı onu şaşırtmakta ve inanmamakta karısı mücadele ederken bu 'Çılgın kadın ne yapıyor' tarzında etrafı izliyor ve karsının mücadelesi evliliklerine her geçen gün zede veriyor.

 Jung Gyu-Woon - Hyun Woo-Jin
Kim Soo Hyun'un 10 sene önceki ilk aşkıdır.
Seul-merkez polis merkezinde Takım lideridir.Ki Dong-Chan ile araları bozuktur.
Kızının kaçırılmasında yardımcı olmuştur fakat o da mucize 14 gün konusuna inanmamakta
Kim Yoo-Bin - Han Saet-Byeol
8 yaşında Kim Soo Hyun ile Han Ji Hoon'un kızıdır.
Derslerle işi olmayan minik, şeker, iyi kalpli minik kızımız.
Annesinin mücadelesinin sebebi 14 gün sonra kurtulacak inşallah.

The Princess Man'daki ve benim blog logosundada gördüğünüz minik Kim A Kang ne kadar büyümüştü demi o tombul yanakları gitmiş ^-^, ^-^